Pola magnetyczne w weterynarii

„Czy wiecie, że terapie polami magnetycznymi są z doskonałymi efektami zdrowotnymi stosowane w weterynarii? Czyli po prostu można skutecznie wspomagać organizmy zwierząt – koni, krów, kotów, psów itd.
Dowodem, którym możemy podzielić sie z Wami na teraz, jest m.in. fragment wywiadu, jaki przeprowadziła z Januszem Dąbrowskim p. Beata Brzeziak, dyplomowana fizjoterapeutka koni.

CYT.: 

„Czy można wykorzystywać magnetoterapię w weterynarii?

Pan J.D.: Nie tylko można, lecz należy. Podstawowe zasady rządzące procesami zachodzącymi w organizmach ludzkich i zwierzęcych są praktycznie identyczne, prawda? Rzecz jasna, funkcjonowanie gatunków jest odmienne w wielu obszarach, ale nie ma zasadniczych różnic między medycyną a weterynarią. Organizmy ludzi i zwierząt rządzą się takimi samymi prawami, ponieważ są układami energoinformacyjnymi sterowanymi przez pola elektromagnetyczne.

Podobnie jak ludzie, zwierzęta również mogą być poddawane zabiegom polami magnetycznymi. Metodę tą stosuje się już na całym świecie z ogromnym powodzeniem zarówno u małych jak i dużych zwierząt. Zwłaszcza, że niektóre typy aplikatorów pulsujących pól magnetycznych z niezależnym zasilaniem i odporne na uszkodzenia mechaniczne pozwalają zwierzętom na pełną swobodę poruszania się. Można je w prosty sposób przymocować do ciała zwierzęcia i pozwolić mu przebywać na pastwisku, poza boksami. 

Wskazane jest, aby magnetostymulację stosować w sposób ciągły, długofalowo, zarówno w rehabilitacji, jak i w profilaktyce. Szczególnie zalecana w celu szybszej rehabilitacji urazów narządu ruchu zdrowych zwierząt (np. koni) w profilaktyce kontuzji i w celu poprawienia osiągów.

Magnetostymulacja pobudza procesy regeneracyjne organizmów zwierząt poprzez aktywację ich naturalnych sił. Zwiększa metabolizm komórek, wspomaga dynamikę wymiany jonowej, reguluje krążenie krwi poprawia zaopatrzenie komórek w tlen oraz przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu. W rezultacie ulegają przyśpieszeniu procesy regeneracyjne i rekonwalescencja po chorobach.

Typowe zastosowania magnetostymulacji w przypadku zwierząt:

• przewlekłe i ostre zapalenia stawów, ścięgien,  pochewek ścięgnistych oraz mięśni,

• urazy stawów włącznie z dużymi (kręgosłup),

• urazy mięśni i ścięgien (zerwania),

• złamania, zwichnięcia, skręcenia,

• zwyrodnienia kręgosłupa i narządów ruchu,

• gojenie ran (w tym oparzeń),

• krwiaki,

• poprawa witalności i ogólna regeneracja,

• zaburzenia układu krążenia,

• zaburzenia motoryki,

• zaburzenia pracy przewodu pokarmowego,

• stresy (zwłaszcza związane z zawodami sportowymi),

• zaburzenia neurologiczne

Pionierami stosowania  terapii magnetycznej w leczeniu zwierząt są uznani eksperci, lekarze weterynarii: dr  Allen M. Schoen, dr. Susan G. Wynn (autorzy podręcznika „Medycyna weterynaryjna komplementarna i alternatywna – zasady i praktyka” („Complementary and Alternative Veterinary Medicine: Principles and Practice”,  wyd. Mosby, 1997 r.”), dr Shawn Messonnier, dr Michael R Strazza, dr James E. Bullock, dr Kevin J. May. Ich badania wykazały m.in. redukcję bólu w 60÷70% przypadków, przyśpieszenie gojenia złamań o 40÷50% oraz znaczną poprawę w dziedzinie mobilności.” 

Tekst pełnego wywiadu z Januszem Dąbrowskim znajdziecie na stronie https://januszdabrowski.pl/, dział PUBLIKACJE 

WYWIAD: https://pegazfizjoterapiakoni.pl/wywiad-z-panem-januszem-dabrowskim/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *